0(328) 813 44 45

Dijital Baskı

1-) Folyo
Folyo Baskı;  Fotoblok,  Forex  ve Tabelalarda, Yönlendirme  Afişlerinde, Kapı  İsimliklerinde, Cam  Kaplamada, Dönkart Uygulamalarında,  Branda ve Bez Üzerinde, Araçlarda, Magaza Görsel Uygulamalarında, A Pano ve Displaylerde vb.  birçok yerde kullanılır.
PVC esaslı olduğundan  diğer stickerlara oranla dayanıklılığı yüksektir  ve uygulama alanı geniştir.
 
2-) Cast Folyo (Araç Folyosu)
Düz Folyo, Cast Folyo ve Yarı Cast  Folyo olmak üzere üç çeşittir.
•        Düz Folyo; Araçlardaki  kanallar üzerinde dönmedigi için dayanıksız ve kısa ömürlüdür. Araç üzerinde kısa süreli kalacak  ise ucuz olduğundan tercih edilebilir. Garantili değildir. Örneğin, Seçim Çalışmalarında kullanmak için uygundur.
•        Yarı  Cast Folyo: Kanallı ve Girintili yüzeyi olmayan araçlarda kullanılır.  Kast folyodan  kalındır.  Dayanıklılık süresi tam  Kast Folyo ile aynı fakat daha ucuzdur. 1 sene garantilidir.
•        Cast Folyo;  Araç kaplamada kalite  için tercih edilendir. Çünkü  girintili yüzeyleri rahatlıkla  örter ve uzun ömürlüdür.  3 sene garantilidir.
 
3-) Durotrans (Işıklı Folyo)
Görselin öne çıkmasını gerektiren ve tercihen ışıklı  iç mekan  baskılar  için kullanılır. Genelde Bilboard ve Işıklı Pano ve  Mağaza içi giydirmelerde tercih edilir. Yüksek çözünürlükte dijital baskı gerektirir. Ancak Su bazlı İç mekan baskı olduğundan  kullanım alan  kesinlikle Indoor  alanlar olmalıdır.
 
4-) Branda – Vinly (Vinil)
Poster, Afiş, Sopalı Pankart,  Işıklı ve Işıksız Tabela,  Roll-up ve benzeri displayler, Bina Giydirme, Seçim için özel uygulama ve tanıtım görselleri, Fuar Standları,  Mağaza görselleri, Alan Kaplamaları, vb. alanlarda İç mekan ( indoor ) ve dış mekan ( outdoor ) alternatif baskıları ile kullanılır.
Blackout  Branda (arkası siyah),  Işıklı Branda ve Işıksız Branda olmak üzere üç çeşittir. Her renkte yüksek çözünürlükte dijital baskı yapılır.  Genellikle dikişli, kuş gözü delikli olarak ve seçim için sopalı pankart uygulamalarında  kullanılır.
 
One Way Vision (Cam Uygulamaları)
Delikli folyo da denilebilir. Mekan içine güneş ışınlarının girmesini önemli oranda engeller. İçeriden dışarının görünmesini dışardan ise içerinin görünmemesini saglar. Kuaför camları ve Mağaza Camları geniş kullanım alanıdır.
Dijital  baskı için uygun malzemedir. Yüksek çözünürlükte baskı yapılır. Ancak çeşitli kalite alternatiflerinden dolayı,  malzeme seçimi (dayanıklılık için)  PVC esaslı bu materyalde çok önemlidir.
 
Mesh (Delikli Branda)
Bina giydirme, fuar standları,  afiş, poster, pankart, bina giydirme, seçim çalışmaları,  mağaza dışı giydirmelerde, alan kaplamalarında vb. alanlarda kullanılır.  One way visionun branda halidir. İstege göre her renkte yüksek çözünürlükte dijital baskı yapılır.
Dayanıklılığı açısından diger brandalara göre daha dayanıklıdır.  Sebebi  ise havayı geçiren delikleri olmasıdır.
 
Düz Kağıt (Poster Kağıdı)
Her  türlü ebatta ölçülendirilir. İstege göre her renkte yüksek çözünürlükte dijital  baskı yapılır. Kullanımı ve baskı sonunda elde edilen kaite açısından tercih edilmelidir. Seçim afişlerinde idealdir ve Bilboard uygulamalarında yapışkan su çözeltisiyle kullanılır.
 
Canvas Kumaş
Flama ve Kırlangıç bayrak gibi ürünlerde kullanılmaktadır. İnce ama mukavemetli  yapıdadır. Bayrak ve bez afiş yapımında idealdir. Her türlü boyutlarda ölçülendirilir. İstege göre her renkte yüksek çözünürlükte dijital baskı yapılır.Ajans Hizmetleri


Osmaniye Reklam Ajansı EKOL REKLAM | 0328 813 44 45 - 2007 © Tüm hakları saklıdır.
osmaniye web tasarım